Sekam
Henüz vakit varken...
Mail Adresiniz :
Şifreniz :
Mail Adresiniz : Şifreniz : Şifre Tekrar : Adınız Soyadınız : Telefon No ( isteğe bağlı) :
Geleneksel Sekam İftarı 2018

Geleneksel Sekam İftarı 2018

“Şimdiye kadar bizim uykularımız kaçtı, bundan sonra da sizin kaçsın!”

SEKAM (Sosyal Ekonomik ve Kültürel Araştırmalar Merkezi) olarak, 25 Mayıs 2018 tarihinde düzenlediğimiz iftar programı, akademisyenler ve öğretmenlerden oluşan seçkin bir topluluğun katılımıyla gerçekleşti.  

İftar sonrası, SEKAM Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Burhanettin Can,  “15 Temmuz Askeri Darbe Girişiminin Gençlik Üzerinde Psiko-Sosyal Etkileri” konulu akademisyenlerin de katılımıyla bir konuşma gerçekleştirdi.

Can konuşmasında, 15 Temmuz 2016 Sosyolojik Amaçlı Askeri Darbe Girişimi öncesi, Türkiye’nin 81 vilayetinde yapılan 3700 anketin ve darbe girişiminden 3 ay sonra TÜİK’in belirlediği 12 bölgenin, 12 vilayetinde yapılan 1500 anketin sonuçlarını ele alarak karşılaştırmalar yaptı. Çarpıcı açıklamalarda bulundu. Anket sonuçlarının gençlik açısından, iyi olmadığı, henüz vakit varken tedbir alınması gerektiği, bunun sorumluluğunu hep birlikte taşımamız gerektiğini belirtti. “Şimdiye kadar bizim uykularımız kaçtı, bundan sonra da sizin de kaçsın.” diyerek akademisyenlere sorumluluklarını tekrar hatırlattı.

İftar programı, soru cevap faslından sonra sona erdi.

SEKAM (Sosyal Ekonomik ve Kültürel Araştırmalar Merkezi)