Sekam
Henüz vakit varken...
Mail Adresiniz :
Şifreniz :
Mail Adresiniz : Şifreniz : Şifre Tekrar : Adınız Soyadınız : Telefon No ( isteğe bağlı) :
Genç Öncüler, “Kısadan Hisse” Film Günleri

Genç Öncüler, “Kısadan Hisse” Film Günleri

Genç Öncüler Gençlik Hareketi, Bu yıl 4.’sü düzenlenecek olan Kısa Film Yarışmasının Basın Tanıtımını dün gerçekleştirdi.

Fatih Belediyesi Topkapı Sosyal Tesislerinde yapılan basın toplantısıyla birlikte, bu yıl 4. sü düzenlenecek olan Kısa Film Yarışması'nın detayları belli olmaya başladı. KISADAN HİSSE KISA FİLM GÜNLERİ başlığıyla yola çıkan yarışmanın teması olarak, BİRLİKTE YAŞAMA KÜLTÜRÜ belirlendi.

Yapılan basın toplantısında konuşan Genç Öncüler Hareketi Başkanı Aşkın Özcan, Sinemanın gelişimine ve yeni yeteneklerin keşfedilmesine katkıda bulunan Kısa Film sektörünün önemine değindi. Özcan, temanın Birlikte Yaşama Kültürü olarak seçilmesinin altında yatan sebep olarak, din, dil, ırk ve mezhep farklılıklarının bir çatışma değil, bir zenginlik olduğunu belirterek bu konuda bir farkındalık uyandırmak amacında olduklarını belirtti.

Aşkın Özcan konuşmasında, aynı vatan topraklarında yaşamanın, aynı geçmişe sahip olmanın ve yüzlerce müşterek değerler etrafında toplanmanın, birlikte yaşama ahlakına katkıda bulunacağına ve bunun mutlu ve güvenli bir geleceği inşa edeceğinin altını çizdi. Aksi durumda, aramıza tefrika, fitne gireceği ve bizi perişan edeceği aşikârdır diyerek Birlikte Yaşama'nın önemini vurgulayan Aşkın Özcan, mikrofonu yarışmanın kıymetli jüri üyelerine takdim etti.

4. Kısadan Hisse yarışmasının Jüri üyeliklerini, Türkiye'nin önemli yönetmenlerinden Nazif Tunç, oyuncu ve senarist Görkem Yeltan, gazeteci yazar Gülcan Tezcan, akıllara Ekmek Teknesi dizisinde ki Ölü karakteriyle kazınmış olan usta oyuncu Mehmet Usta ve film yapımcısı Sinan Sertel'in yapacağı açıklanan yarışmada son başvuru tarihi ise 9 Mart 2019 olarak belirlendi.

Aşkın Özcan, yarışmanın tüm teknik detay ve katılım koşullarının www.kisadanhisse.org adresinden takip edilmesi gerektiğini ifade etti. Sponsorları arasından Sosyal, Ekonomik ve Kültürel Araştırmalar Merkezi SEKAM’ın da olduğu 4. Kısadan Hisse Film yarışması Kültür Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bahçelievler Belediyesi tarafından destekleniyor.  

Yarışmada dereceye girecek olan filmlere verilecek ödüller şu şekil belirlendi;

Birincilik Ödülü için:    10.000 TL

İkincilik Ödülü İçin:      7.000 TL

Üçüncülük Ödülü İçin: 4.000 TL

Jüri Özel Ödülü İçin:    2.000 TL

Genç Öncüler Özel Ödülü İçin: 2.000 TL

5 Adet Mansiyon Ödülü İçin: 1.000'er TL 

www.kisadanhisse.org